Ціну уточнюйте
Letto2 (MOTOmed) Тренажер активно-пасивної механотерапії
Країна виробник | Німеччина |
Стан | Новий |
Виробник | MOTOmed |
Пристрій для реабілітації MOTOmed letto2 (приліжковий)
Щоденне рух - обов'язкова умова для збереження рухливості і життєдіяльності організму.
Багато життєво важливі функції організму не обходяться без руху, наприклад: кровообіг, дихальна і серцева діяльність, обмін речовин, шлунково-кишкова діяльність і т. п. Люди, здатні ходити, підтримують свої фізіологічні функції у повсякденному житті за рахунок руху (в середньому від 4000 до 6000 кроків в день). Дослідження показали, що 9-ти денна гіпокінезія знижує коефіцієнт споживання кисню на 20% та зменшує розмір серця на 10%. М'язи, не отримуючи фізичного навантаження, атрофуються.
Втрата або обмеження природних рухів призводять більшість «прикутих до ліжка пацієнтів до відчутних фізичних і психологічних травм і ускладнень. Щоденні та індивідуальні процедури мануальним терапевтом можна використовувати з пристроєм для реабілітації MOTOmed letto2 - це буде доповнювати і закріплювати результати процедури мануальної терапії. За рахунок регулярного виконання циклічних фізичних вправ на пристрої MOTOmed letto2 можливе значне збільшення ефективності реабілітаційних заходів.
MOTOmed letto2 рекомендований до використання при наступних показаннях:
• Кома
• Пацієнти, що знаходяться на апараті штучного дихання
• Постопераційний стан (ранній етап реабілітації травмованих пацієнтів)
• Неврологічні дисфункції у результаті, наприклад, розсіяного склерозу, хвороби Паркінсона, інсульту і т. д.
• Постендопротезоване колінного та кульшового суглобів
• Реабілітація геріатричних пацієнтів
• Процедура гемодіалізу
• Інтенсивна терапія
• Стаціонарний етап реабілітації
Терапевтичні можливості:
☤ Пасивні тренування з мотором
Мотор під контролем мікропроцесора здійснює циклічні обертання ніг або рук. Ноги (руки) розслаблюються, нормалізується м'язовий тонус. Можливе регулювання числа обертів, часу тренування, а також зміна напрямку обертання. Наявність режиму виявлення спастики: «Спазм контроль» - дозволяє пристрою для реабілітації виявити спастіку м'язів, зупинити обертання і автоматично почати обертання у зворотний бік згідно терапевтичному принципом. Такий режим триває до повного усунення спастики.
☤ Сервотреніровка (Активна тренування з мотором)
Режим «Сервотреніровка» (активного тренування з допомогою мотора) дозволяє пацієнтам активно тренуватися навіть при наявності тільки залишкових м'язових сил. Вони зможуть використовувати свої власні м'язові сили, навіть коли вони явно не видно, і з допомогою мотора і спеціального програмного забезпечення, самостійне обертання педалей може бути досягнуто у всіх випадках. Тому можна зміцнювати і тренувати навіть мінімальні сили м'язів самостійно на ранніх стадіях реабілітаційного процесу! Цей режим значно збільшує мотивацію пацієнтів до одужання і їх психоемоційний стан.
☤ Активне тренування
Пацієнт обертає педалі за рахунок власних сил, долаючи при цьому силу опору, яка плавно регулюється від 0 до 20 Nm на пульті управління. Власну енергію, вкладену в тренування можна побачити (у ватах) на екрані дисплея як протягом, так і після тренування.
☤ Надійне програмне забезпечення
«Захист руху» (дозована сила опору мотора)
Програма «Захист Руху» виробляє в процесі тренування контроль за м'язовим тонусом і припиняє роботу пристрою MOTOmed навіть при незначному підвищенні. Відмітна особливість програми: сила тяги мотора - не константна, вона автоматично пристосовується до тонусу паретичных м'язів, внаслідок чого завжди оптимально налаштована. При підвищенні спастичного тонусу тренажер MOTOmed миттєво зупиниться, а програма «Спазм Контроль» допоможе зняти спастіку.
☤ «Спазм контроль» (автоматичне зміна напрямку руху)
Після того, як спастика буде розпізнана програмою «Захист Руху» і обертання педалей автоматично припиниться, ця програма - «Спазм контроль» забезпечить діагностику спазмированный м'язів з автоматичною зміною напрямку руху. Останнє здійснюється за принципом, що при спастіке м'язів-згиначів здійснюється розгинання, а при спастіке м'язів-розгиначів - згинання кінцівок. Процедура буде продовжуватись до тих пір поки спастичний тонус не знизиться.
Терапевтичні завдання:
☤ Фізіотерапевтична підтримка
Пасивне рух нижніх кінцівок, особливо при коматозних станах, є невід'ємною частиною лікувально-реабілітаційних заходів. Нерідко це пов'язано з великими фізичними навантаженнями як для терапевта, так і для рідних і близьких хворого. Використання тренажера MOTOmed letto2 дозволить проводити з пацієнтом регулярні пасивно-активні процедури при мінімальної допомоги з боку оточуючих. Навіть у вихідні від процедур дні. Для більш ефективного реабілітаційного процесу дуже велику роль грає попередня «підготовка» пацієнта до майбутніх реабілітаційних процедур. За рахунок виконання природних, циклічних рухів на тренажері MOTOmed у більшості пацієнтів відбувається зниження паретична тонусу кінцівок. Подальша процедура реабілітації буде проходити більш ефективно з економічної та практичної точки зору. Дозовані, ритмічно повторювані фізичні вправи, виконувані електромотором, допускають роботу навіть з особливо нерішучими пацієнтами, підводячи їх крок за кроком до самостійного, активного заняття.
☤ Профілактика тромбозоутворення і пролежнів
Застосування MOTOmed-терапії в практиці сприяє попередженню тромбозоутворення або пролежнів (тобто без побічних ефектів) шляхом активації венозного кровообігу кінцівок. Виконувані циклічні обертальні рухи подібні до їзди на велосипеді, збільшуючи тим самим венозний кровообіг в кінцівках до 400% у порівнянні з станом спокою. Краще постачання киснем як кори головного мозку, м'яких тканин, кінцівок, так і всього організму в цілому, позитивно впливає на гомеостаз і функціональний стан організму.
☤ М'язовий тонус і спастичність
Дозовані, ритмічні обертальні рухи безпосередньо допоможуть нормалізувати м'язовий тонус. Програма «Захисту Руху» пристрої MOTOmed letto2 контролює стан м'язів у русі і реагує на будь-який прояв спастичності за допомогою MOTOmed «Спазм Контроль». Регулярна корекція спастичності призводить у більшості випадків до тривалого зниження м'язового тонусу.
☤ Збереження рухливості і профілактика контрактур
В суглобах, які дуже довго перебувають в нерухомому стані формуються туго рухливість і контрактури. За рахунок використання тренажера MOTOmed letto2 пацієнти будуть в змозі навіть на ранньому післяопераційному етапі відновного лікування ефективно запобігати м'язові контрактури. Використовуючи тренажер MOTOmed letto2 протягом всього 10 хвилин користувач виконає більше сотні обертальних рухів, що дозволить зберегти йому рухливість суглобів і еластичність м'язів.
☤ Сечовий міхур і кишечник
В нормальному стані черевні м'язи сприяють роботі шлунково-кишкового тракту. Крім перерахованих оздоровчих ефектів, активація черевних м'язів в процесі роботи на пристрої MOTOmed letto2 через сомато-вісцеральні рефлекси сприяє поліпшенню функцій органів черевної порожнини і тазу - нормалізації функцій травлення та виділення. Відсутність руху і підвищений тонус часто є причиною застійних явищ в сечовому міхурі, викликаючи тим самим напругу в тазостегнової області. За рахунок декількох хвилин пасивного заняття на пристрої MOTOmed letto2 ця напруга може бути знято, що позитивно вплине на роботу всієї сечостатевої системи.
☤ Сила і координація рухів - відновлення ходьби
Багато пацієнтів постільний режим мають збереженими «залишки» рухової активності. Деколи вони просто заблоковані за рахунок підвищеної спастичності. Залишкові сили часто мінімальні і недостатні для виконання рівномірного руху або мають нетривалий характер. Пристрій MOTOmed letto2 має спеціальну функцію: MOTOmed «Сервотреніровка», яка допоможе виявити і в подальшому відновити резервні сили пацієнта. Ця функція дозволяє виконувати рух активно при будь-якому рівні функціональних можливостей. Пацієнти при цьому мобілізуються, а рухові стереотипи, які не використовувалися протягом певного часу, відновлюються. Чітко дозує навантаження дозволяють пацієнтам зі стабільним станом, використовувати тренажер протягом більш тривалого часу. Це сприяє відновленню ходьби. Подальшими завданнями MOTOmed-терапії є поліпшення координації руху і зміцнення м'язів кінцівок.
☤ Позитивний вплив на загальний стан
Регулярні заняття відіграють велику роль у поліпшенні якості життя у пацієнтів з руховим дефектом. За рахунок періодичної стимуляції провідникових сенсорів нерідко спостерігається поліпшення психо-емоційного стану пацієнта. Проведений експеримент на пацієнтах з хронічним обструктивним бронхітом показав, що як пасивна, так і «Сервотреніровка» на пристрої MOTOmed letto2 дуже позитивно впливає на коефіцієнт споживання кисню, а також на частоту і глибину дихання.
☤ Скоротити тривалість лікування
Додаткова щоденна MOTOmed-терапія покращує ефект реабілітації та сприяє більш значному відновленню функцій (особливо після інсульту). Насамперед заняття на пристрої MOTOmed letto2 створюють сприятливі умови для подальших процедур.
Пристрій MOTOmed letto2 дуже удобено у використанні із-за простоти та безпеки в роботі. Цей приліжковий тренажер на колесах легко пересувається і простий у використанні. Особлива конструкція апарата дозволяє протягом декількох секунд надійно і просто закріпити його до ліжка. Для всіляких налаштувань використання інструменту не обов'язково. При закріпленні тренажера до ліжка пацієнт може і далі перебувати в ліжку. Використання прикроватного пристрою MOTOmed letto2 може також поєднуватися з проведенням інших процедур, наприклад гемодіалізу.
Основні | |
---|---|
Виробник | Електромотор |
Країна виробник | Німеччина |